Časté dotazy k aplikacím

Dobrý den, v poslední době mě často trápí afty. V lékárně jsem dostala fialovou tinkturu, ale není moc účinná. Také jsem slyšela že při aftech chybí v těle vitamíny. Pomůže mi biolampa?

Aplikace Biostimulem je v případě aftů velmi účinná. Potlačuje nepříjemnou bolest a urychluje obnovu a hojení sliznice. Pravidelnými aplikacemi je možné zkrátit dobu hojení až třikrát. Aplikace se provádí jak otevřenými ústy, tak přes tvář, alespoň dvakrát denně po dobu 10 minut. Pravidelné aplikace výrazně urychlí hojení a pomohou předcházet opakovanému výskytu obtíží. Během léčby se dále vyhýbejte kouření, ostrým a kyselým dráždivým jídlům, zařaďte přísun vitaminů skupiny B (nejlépe ve formě B komplexu) !

 

Zajímá mě zda mi může Biostimul pomoci při hojení běžných domácích popálenin (od žehličky, při vaření atd)

Biostimul výrazně podporuje regeneraci tkání a zkracuje dobu hojení. Polarizované světlo Biostimulu stimuluje buněčný metabolismus, tím také produkci bílkovin, zejména kolagenu, jehož tvorba patří mezi hlavní mechanismy při hojení rány a náhradě poškozené nebo zničené tkáně. Působení polarizovaného světla Biostimulu tedy urychluje obnovu povrchových vrstev kůže a sliznic, náhradu tkáňových defektů nebo jejich překrytí. Analgetický účinek Biostimulu zklidní a potlačí nepříjemnou bolest a pálení. S aplikacemi Biostimulu na popáleniny nebo opaření doporučujeme začít 2 dny po úrazu. Aplikace provádějte pravidelně 2krát denně po dobu 10 minut pomalým krouživým pohybem po postižené oblasti nebo po jednotlivých oblastech (na každou 10 minut), ze vzdálenosti 1-2 cm od pokožky. Před každou aplikací i po ní ošetřte pokožku doplňkovým přípravkem BioFluid, který pokožku očistí, hydratuje a uklidní.

 

Je Biostimul účinný na hojení jizev?

Nasvěcováním jizvy a jejího okolí biolampu Biostimul dochází ke stimulaci buněčných pochodů a buněčného dělení. Buněčné dělení a buněčný pohyb představujiíhlavní mechanismy, kterými se anatomicky hojí rány a nahrazují poškozené nebo zničené okrsky tkání. Působení polarizovaného světla Biostimulu tedy výrazně urychluje obnovu povrchových vrstev kůže a sliznic, náhradu tkáňových defektů nebo jejich překrytí. S aplikacemi začněte co nejdříve, čím je jizvy čerstvější tím se bude lépe hojit. Před aplikacím použijte přípravek BioFluid a poté sviťte ze vzdálenosti 1-2 cm, 2x denně po dobu 10 minut.

 

Dobrý den, slyšela jsem že Biostimul pomohl při bolesti zubů po zubařském zákroku. Je to možné?

Ano, polarizované světlo má analgetický účinek a aplikací jak přes tvář, tak přímo do dutiny ústní lze výrazně zmírnit nebo zcela potlačit bolest zubů. Aplikace Biostimulu při bolestivých stavech je účinným a k organismu velice šetrným řešením. Energie světla působí na snížení citlivosti nervových buněk a tím přináší brzkou úlevu od bolesti.

Zánět prsu při kojení

Zánět prsu (mastitida) vzniká v průběhu kojení. Vzniká po nákaze, která vnikne obyčejně do těla neviditelným, třeba drobnohledným poškozením pokožky prsu nebo viditelnými trhlinkami bradavky. Prs je oteklý a bolestivý. Celkové příznaky se podobají chřipce (bolest hlavy, kloubů, svalů, nevolnost, únava, někdy i horečka). S léčbou je třeba začít ihned (po dvou dnech se nasazují antibiotika).

Hned při prvních známkách zánětu - zarudlost, bolest - jděte k ženskému lékař, je ohroženo kojení dítěte!

Aplikace Biostimulu v tomto případě mohu jednoznačně doporučit. Nikoli však použití Biptronové lampy. V tomto případě je třeba volit takový fototerapeuitcký přístroj, který neprohřívá a nemůže tedy jakkoli zánět podpořit (nemá tedy halogenový zdroj světla a neobsahuje infračervenou složku a jde tedy o světlo tzv. studené). Světlo Biostimulu má silný protizánětlivý účinek a má schopnost účinně potlačovat zánětlivý proces. Zároveň tlumí bolest a otok, podporuje regeneraci tkáně.Doporučená aplikace: 2-3krát denně na oblast prsou a podpaží.

Mám problém s chronickým otokem kolene (tvorba vody) a rád bych vyzkoušel biolampu 103. Jak je to s názorem na možnost podpory bujení onkologických tkání?

Pokud chcete používat Biolampu Biostimul na vodu v koleni a otoky kolene, typ BS 103 Vám můžeme doporučit.
Červené polarizované světlo Biostimulu má analgetické, protizánětlivé a biostimulační účinky, toto světlo je studené, takže neprohřívá a lze jej tedy používat k léčbě i v případě zánětu. Biostimul se používá na celou řadu indikací (hojení ran, srůstání zlomenin), vodu v koleni nevyjímaje.

 

Jak Vám může přístroj Biostimul při vodě v koleně pomoci:

- aplikace Biostimulu v oblasti kolena podporuje mikrocirkulaci, a tím napomáhá odtoku tekutiny z míst, kde je zadržována

- dochází k tvorbě protizánětlivých látek, které účinně potlačují zánět

- Biostimul má analgetické účinky, v místě aplikace tedy zmírňuje bolest a napomáhá uvolnění postižené oblasti.

 

U všech biolamp je ale kontraindikace v případě onkologických záležitostí - určitě nedoporučujeme používat! Nepíšete přesně na jaký onkologický problém chcete Biostimul aplikovat. Pora\'dte se se svým ošetřujícícm lékařem. Každopádně v tomto případě (jakékoliv onkologické záležitosti) Biostimul neaplikujte!

 

Již brzy budu rodit císařským řezem. Můžete mi prosím napsat jak dlouho a kolikrát denně používat biolampu na čerstvou jizvu? A jak dlouho a kolikrát denně používat biolampu na zánět prsu- masticidu?

Čerstvou jizvu můžete nasvěcovat 3krát denně po 10 minutách, max. 10 aplikací. Starší jizvy (min. po 3 měsících) se pak nasvěcují 15 min. 3krát denně, maximálně 20-25 aplikací. U zánětu prsu lze nasvěcovat prsa a podpaží denně po dobu 10 minut.