Barevná terapie

Význam barev v našem životě je větší, než si mnohdy uvědomujeme. Mají povzbudivé, depresivní, konstruktivní i destruktivní schopnosti. Každá barva má jinou vlnovou délku a odlišným způsobem ovlivňuje lidský organismus. Barvy můžeme přijímat různými způsoby. Jedním z nejúčinnějších způsobů je však nasvěcování těla pomocí barevného světla.

Barevná terapie biolamp Biostimul kombinuje dvě důležité složky - léčebné polarizované světlo a léčebný účinek barev. Níže uvádíme význam a aplikaci tří využívaných barev, které využívá barevná terapie Biostimulu.

Červená barva

Je to barva života, žhavého slunce, ohně, lásky, radosti, vůle, ale také vzteku a hněvu. Záření této barvy má tu největší schopnost průniku. Způsobuje zrychlení proudění krve a jiných tělních tekutin, proto se používá při všech poruchách prokrvení. Červená je barva srdce, povzbuzuje smysly a zvyšuje potenci.

Aplikace červené barvy v barevné terapii

Červená barva stimuluje při nedostatku energie. Podporuje vytváření červených krevních tělísek, povzbuzuje srdeční činnost, dýchání a vylučování, rozšiřuje cévy a podporuje prokrvení. Červené světlo obsahuje tzv. \"růstové paprsky\" a proto se používá k léčbě poranění (pokud ovšem rána hnisá, používá se k desinfekci modré světlo).

Energie této barvy je účinná při zánětech, onemocnění kůže, omrzlinách, nízkém krevním tlaku, chronickém kašli, astmatu, onemocnění hrtanu, ale také při zánětech močového měchýře a poruchách zažívání, impotenci a frigiditě.

Červené světlo byste neměli používat, pokud trpíte horečkami, otoky nebo při nervových poruchách.

Zelená barva

Zelená barva se v přírodě vyskytuje nejvíce, je pokládána za neutrální faktor. Záření zelené barvy symbolizuje rovnováhu a harmonii a je důležité pro nervový systém a celkový dobrý zdravotní stav, neboť posiluje nervy, uklidňuje a dodává novou energii. Podporuje vnitřní klid a uvolnění, její účinek je relaxační a uklidňující. Je známo, že listová zeleň může člověku až do stáří osvěžovat pleť a dodávat mladistvou sílu tím, že brání ukládání degenerativních látek. Listová zeleň, stejně jako zelené světlo je pokládáno za účinný omlazující prostředek.

Aplikace zelené barvy v barevné terapii

Zelená barva se dobře osvědčila při nervových potížích, pakostnici, bronchitickém kataru a černém kašli. Mimoto působí pozitivně na tvorbu kostí, posiluje kůži a účinkuje proti seboree a akné. Zelená zmírňuje srdeční bolesti, působí kompenzačně při vysokém krevním tlaku, projevech vyčerpání a malánosti. Užívá se také při vředech, cystách a očních onemocněních. Zelené světlo může ovlivnit také poruchy spánku.

Modrá barva

Modrá barva je barvou klidu a míru. Záření této barvy má uklidňující účinek - je to studená barva. Snižuje tepovou frekvenci, pomáhá přetíženým krevním cévám, aby se normalizovaly, působí antiinfekčně, tiší bolest a chladí. Modré světlo má chemicky působící paprsky, které se dají označit jako "brzdící". Modrá barva přináší uklidnění, posiluje životní sílu, tiší neklid a pocity strachu.

Aplikace modré barvy v barevné terapii

Všechny horečnaté stavy vyžadují modré světlo. Modrá působí pozitivně při hnisavých procesech, bolestech a překrvení, při krvácení a nespavosti. Modrá barva působí na varlata a vaječníky  také se dá využít při bolestech u žen v přechodu. Modrým světlem se ošetřují také nadměrná funkce štítné žlázy, bolesti krku, horečka, zvýšení krevní tlak, hyperaktivita, záněty, popáleniny, kožní infekce, ekzémy, puchýře, žaludeční vředy, gastritida, kolika, bolesti zad, hemeroidy, oční infekce a zánět čelisti.

Terapii modrým světlem byste neměli provádět, pokud máte svalové křeče, trpíte špatným prokrvováním nebo jste ochrnutí.

 

Tři biolampy (červenou, modrou a zelenou) si u nás můžete objednat jako Biostimul BS 103 Color Therapy Pack nebo Biostimul BS 303 Color Therapy Pack (obsahují vestavěné akumulátory a mají 20x vyšší terapeutický efekt při kontinuálním režimu). Další možností je objednat si biolampu Biostimul v požadované barvě. Při objednání uveďte do poznámky barvu, kterou požadujete. Cena zelené a modré terapie u biolamp BS 103 a BS 303 je stejná jako u standardní červené.