Artróza - léčba biolampou Biostimul

Charakteristika onemocnění

Artróza je vleklé degenerativní onemocnění kloubů postihující především velké nosné klouby dolních končetin. Projevuje se bolestí, zduřením kloubů, otokem, zarudnutím, omezením pohyblivosti. Nejčastěji se objevuje artróza kolenního kloubu, kyčelního kloubu, hlezenního kloubu, artróza kloubů zápěstí a drobných kloubů prstů ruky. Příčina artrózy spočívá v nadměrném přetěžování a následném opotřebování kloubních ploch. Při nadměrném přetížení dochází k postupnému opotřebení chrupavek, které tvoří kloubní plochu. Při překročení určité meze opotřebení dochází k celkovému podráždění kloubu, což může vést až k jeho trvalému nevratnému poškození. K tomuto onemocnění může dojít na podkladě vrozené abnormality postavení kloubu, chybného zatěžování kloubů (častý výskyt u horníků, řidičů, tanečníků, dělníků), nadváhy, zánětu, úrazu, poruchy v molekulární látkové přeměně vazivového aparátu kloubů, poškození věkem.

 

Léčba artrózy a prevence

Artróza se klasicky léčí protizánětlivými léčivy a léky tlumícími bolest. Vhodné jsou léčebné rehabilitace, zejména pak balneologické a vodoléčebné procedury, biostimulace, lokální léčení teplem. Při využití léčebného polarizovaného světla přístrojů Biostimul dochází v organismu k biostimulačnímu, analgetickému a protizánětlivému efektu. Bolesti kloubů se snižují na únosnou mez či vymizí úplně. V místě průniku polarizovaného světla je několikanásobně rychleji produkován kolagen. Kloub je pohyblivější a jakýkoliv pohyb nevyžaduje takovou námahu. Podobně tak rekonvalescence u zranění pohybového aparátu se výrazně urychluje díky tomu, že jsou buňky přirozeným způsobem podporovány ve tvorbě látek potřebných pro náš organismus. Při projevech, ale také pro předcházení tomuto onemocnění je vhodné upravit svůj životní styl. Věnovat se nepříliš zatěžujícímu cvičení, například chůzi a plavání. Doplnit stravu o vitaminy (zejména E, C) a zinek, regulovat tělesnou hmotnost.

 

Léčba artrózy Biostimulem

Při postižení pohybového aparátu využíváme analgetického a protizánětlivého účinku Biostimulu. Působíme na snížení bolesti (přináší rychlou úlevu při akutních i chronických stavech) při artróze malých i velkých kloubů. Aplikujte Biostimul na okolí kloubu ze vzdálenosti 1-2 cm, nejlépe po dobu 10 minut, 3krát denně. Poté vmasírujte do pokožky doplňkový přípravek BioGel, který bolestivá místa zklidní. Prvních 10 aplikací doporučujeme provádět v režimu kontinuálním, poté je možné přejít na režim pulzní. Po prvních aplikacích může dojít ke zvýšené bolestivosti. Jde o přirozenou reakci organismu na terapii a není důvodem k jejímu přerušení. Naopak, tento jev je známkou zvýšené aktivity protizánětlivých procesů a předpovídá úspěšnou terapii. Při zvýšené bolestivosti je možné aplikační dobu zkrátit nebo Biostimul na postižené místo aplikovat z větší vzdálenosti, a to 4-6 cm. Pokud bolest přesto neustoupí, doporučujeme kúru na 48 hodin přerušit. Velice příjemným a prospěšným doplňkem jsou teplé koupele s rašelinovým extraktem z řady Balneo Natural.

Poznámka

V případě onemocnění pohybového aparátu je třeba počítat s dlouhodobější terapií. Je však třeba léčbu nevzdávat. Aplikace Biostimulu působí na snížení bolesti v kloubech, a tím pomáhá navrátit se k činnostem, které byly dříve kvůli bolesti nemožné. To je důležitým předpokladem toho, aby klouby takzvaně nezatuhly a neomezily pohyblivost ještě více. Lze také doplnit aplikaci Biostimulu v rámci komplexní terapie o aplikaci doplňkových přípravků, zejména přípravku BioGel, který bolestivá a namáhaná místa zklidní. Je nezbytné dodržovat pravidelnost a nenechat se odradit delším nástupem účinku.

 

Úprava životosprávy

Přiměřený pohyb – plavání, chůze, turistika
Strava bohatá na vitaminy C (ovoce a zelenina), E (avokáda, ořechy, slunečnicová semena), zinek, selen (celozrnné výrobky), rybí tuk
Redukce hmotnosti za účelem snížení zátěže postiženého kloubu

 

Zkušenosti

„Chodíval jsem dříve běhat, ale v mých letech už mne velmi trápí kolena. Už při delší chůzi mne klouby začínají velmi bolet. Na doporučení známé jsem si pořídil Biostimul a aplikuji 2x denně 20 minut. Z počátku jsem nevěřil, že by aplikace mohly výrazně ovlivnit bolest kloubů, ale již po několika aplikacích cítím zlepšení! Rozhodně budu jak aplikacích, tak v procházkách pokračovat.\"

Pan František, 61 let, Louny.