Herpes (opar) - léčba biolampou Biostimul

Charakteristika onemocnění

Opar je bolestivé ložisko, lehce zduřelé, které má na povrchu drobné puchýřky. Puchýřky jsou naplněné čirou tekutinou a postupně praskají, zasychají a ložisko se pokryje krustou (strupem), která se postupně odloučí. Mohou zanechávat červené skvrny. Onemocnění vyvolává tzv. virus herpes, který se vyskytuje v těle 90% lidí. Při prvotní nákaze se virus nejprve množí v místě kontaktu a za 6 až 10 dnů může dojít ke kožnímu nebo slizničnímu postižení. Virus se šíří nervovými vlákny do nervového ganglia, kde přetrvává a odkud se může kdykoliv vrátit. Za určitých podmínek se aktivuje (např. horečka, stres, pobyt na slunci, menstruace, vyčerpání, celkově špatný zdravotní stav).

Herpes simplex typu I. (HSV I.) vyvolává opary nejčastěji na rtech. Jeho přenos je zprostředkován slinami nosiče viru. Při první infekci virem HSVI u více než 90% infikovaných osob nedojde k žádným projevům onemocnění. Virus zůstane v nervových vláknech (resp. nervových gangliích), kde vyčkává na oslabení imunitního systému, aby se mohl aktivovat. Při aktivaci viru z nervových ganglií a jeho vcestování zpět do kůže vznikne klasický opar, který může být na rtu, tváři nebo v nose.

Herpes simplex typu II. (HSV II.) vyvolává opary na genitáliích a přenáší se pohlavním stykem. Opar se projevuje palčivou bolestí, svěděním nebo pálením v oblasti genitálií, bolestí ve stehnech, nohách nebo v tříslech, tyto puchýře mohou být také v pochvě, nadděložním hrdle nebo v konečníku.

Herpes viry jsou velmi nakažlivé, a to i v době, kdy se puchýře již vyhojily a vytvořily se strupy. Při nesprávném ošetřování se může oblast oparu druhotně infikovat bakteriemi, vznikne bolestivý vřídek a hojení je pak delší. Další vlastní nákaze i přenosu infekce na jiné osoby zabrání přísná hygiena. Nejběžnější komplikací HSVI i HSV II jsou častá opakování onemocnění.

 

Léčba herpes a prevence

Vyvolávající faktory, které mohou spustit aktivaci viru „spícího“ v gangliích jsou stresy, velká fyzická zátěž, ultrafialové záření (slunce i solária) a poranění. K dalším vyvolávajícím příčinám patří operační zákroky, menstruační cyklus, teploty apod. Pokud lze, je dobré se jim vyhnout, při slunění používat krémy  s vysokým UV faktorem. Při svědění a palčivosti na rtu nebo na genitálu pomůže některá z volně prodejných mastí, která obsahuje tzv. virostatikum. V současné době se vyrábějí a jsou volně dostupné v lékárnách protivirové léčivé přípravky s obsahem acykloviru (virostatický lék), pencikloviru a tromantadinu. Jsou-li naneseny včas při prvních známkách svědění a napětí, mohou obtíže značně zmírnit. Pokud se již vytvoří puchýřky, jsou tyto léky méně účinné a projevy je lépe vysušovat a chránit před bakteriální infekcí.
Na zkrácení doby hojení má vliv působení polarizovaného světla, které je jedním z mála prostředků, jimiž lze dobu hojení významně zkrátit. Při včasném zahájení aplikace lze dokonce projev přímo potlačit. Polarizované světlo lze také aplikovat preventivně již při výskytu spouštěcích faktorů, a tak zabránit případnému propuknutí oparu.

Na příznaky je také možno použít přírodní produkty, např. krém s propolisovým, heřmánkovým nebo arnikovým výtažkem. Hojení napomáhá i   zinek a vitaminy skupiny B, aminokyselina L-lysin. Též je dobré posilnit celkovou imunitu, toho lze dosáhnout biostimulací akupunkturních oblastí imunity biolampou.

 

Léčba herpes Biostimulem

Léčba polarizovaným světlem biolampy v případě léčby obtíží spojených s herpes viry vykazuje velice vysokou efektivitu. Pokud se začne s aplikací již při prvních příznacích, výsledky jsou rychle patrné, opar se dokonce vůbec nemusí objevit. Polarizované světlo výrazně aktivuje faktory účastnící se na likvidaci zánětu a podporuje imunitní systém. Přísun energie buňkám také výrazně podporuje a urychluje jejich obnovu a zdravý vývoj. Díky přísunu energie dochází i ke snížení citlivosti nervových buněk a tím k analgetickému účinku a potlačení bolesti. Je nutné začít s aplikací Biostimulu hned po prvních příznacích, provádět léčbu 3krát denně na postižených místech, vždy podobu 10 minut až do vymizení potíží. Je možné aplikace ihned provádět v pulzním režimu.
U oparu je velmi důležité zahájit terapii hned na samém počátku onemocnění, aby se co možná nejvíce potlačilo jeho úplné rozvinutí. U osob trpících na opary je vhodné aplikovat Biostimul při riziku výskytu provokujícího činitele (horečka, slunění, menstruace aj.).

Doporučení

Pokud na opary trpíte, doporučujeme preventivní aplikaci Biostimulu již při riziku výskytu provokujícího činitele - může to být stres, nemoc, hormonální změny, slunce a mnoho dalších. Zabráníte tím tak propuknutí oparu. Preventivní působení pomocí biolampy Biostimul je jedinečná a jednoduchá možnost, jak zabránit vzniku oparu.
U každého jedince může být doba léčby různá. Platí však pokaždé: pokud se objeví příznaky, ihned zahajte terapii. Doba léčby se tak zkrátí, potlačíte bolest a podpoříte hojení puchýřku. Navíc omezíte dobu, po kterou je dané místo vysoce infekční a v mnoha případech i nebezpečné vzhledem k možnosti průniku infekce.

 

Zkušenosti

„Netrpím na opary, ale najednou jsem cítila bolest na rtu. Hned při prvním příznaku jsem začala na ret svítit Biostimulem. Bolest okamžitě ustoupila. Na puchýřek, který naskočil, jsem pak denně svítila 10 minut, do 3 dnů jsem měla opar vysušený a začal mizet.“
Paní Hana, 21 let, Olomouc