Atopický ekzém u dětí

Trápí Vaše miminko či dítě atopický ekzém? Chcete se vyhnout kortikoidním mastičkám? Máte i jiné řešení, jak Vašemu dítěti pomoci. Atopický ekzém u dětí lze zmírnit či téměř utlumit.

Co způsobuje atopický ekzém u dětí?

Atopický ekzém u dětí je vyvoláván vrozenou silnější reakcí na určité látky. Jedná se ve své podstatě o reakci organismu na alergii na danou látku. Tato reakce může být silnější také díky dalším faktorům jako jsou konzumované potraviny nebo prostředí.

Jak se pozná atopický ekzém u dětí

V oblasti ekzému je kůže vysušená, zarudlá, tvrdší a svědí. Děti to nutí se škrábat a tak si pod kůži často zanesou nějakou infekci. Po svědění pak kůže začne mokvat a daná oblast se stává bolestivou.

Jak šetrně léčit atopický ekzém u dětí?

Vždy byste měli spolupracovat s kožním lékařem a také alergologem, abyste znali látky, které alergii či atopický ekzém u dětí vyvolávají. Nemusíte však mazat nemocnou pokožku kortikoidními mastičkami. Existuje šetrnější způsob léčby, který nezatěžuje dětský organismus.

Světelná terapie, neboli fototerapie, působí na atopický ekzém u dětí následovně:

  • již během prvních dní aplikace dochází k potlačení svědění a vymizení zanícených ložisek
  • zároveň biolampa Biostimul léčí existující kožní zánět
  • po cca 14 dnech jsou postižená místa téměř zhojená

Léčí-li se atopický ekzém u dětí biolampou, aplikace se provádí 1-2 denně po dobu 10 min, případně každá postižená oblast 10 min. v kontinuálním režimu.

 

1. den aplikace 5. den aplikace 16. den aplikace

 

Pokud zvažujete pořízení biolampy do domácnosti, věřte, že se Vám určitě vyplatí. Rozsah jejího použití je velice široký a během několika let ji Vy i Vaše rodina použijete mnohokrát. Biolampu Biostimul si můžete objednat online nebo telefonicky na čísle 774 765 255.

 

Pro léčbu atopického ekzému doporučujeme použít kombinaci biolampy Biostimul s červeným a modrým světlem, které má odlišné vlastnosti pro léčbu kožních onemocnění. Kombinaci těchto dvou barev je možné objednat jako rodinné balení biolamp Biostimul (BS 303 červená + BS 103 modrá) za cenu 21.730. Při objednávce nás na tuto kombinaci barev upozorněte!